Odvlhčovače pro domácí použití, kanceláře a bazény Běžná vlhkost v místnosti by se měla pohybovat mezi 40 a 65%. Nižší hodnoty, které mohou nastat v zimě ve vytápěných místnostech, mohou způsobit následující problémy: suchá pokožka, sucho v krku, poškození elektronických zařízení, vysychání zeleniny, ovoce, papíru a dřeva. V těchto případech je nutné zvlhčování místností pomocí různých systémů, jako jsou malé vodní nádoby na radiátoru nebo zvlhčovače fungující s elektrickým ohřevem nebo ultrazvukový systém. Nicméně, těžší problém, je pravý opak, tedy nadměrná relativní vlhkost vzduchu. Vysoká relativní vlhkost 70-75% může v dlouhodobém horizontu může způsobit následující problémy: Šíření mikroorganismů, jako jsou plísně a bakterie a následně zápachy Vznik kondenzace vodních par na studeném povrchu, jako je sklo, okna, podlahy a stěny Nepříjemný fyzický pocit, zvláště v kombinaci s vysokými teplotami, který se projevuje nadměrným pocením, změnami krevního tlaku Zvýšení náchylnosti na nemoci dýchací soustavy a revmatické potíže Deformace ze dřeva Zhoršení stavu organických látek, jako je papír, potraviny, zelenina, ovoce, atd; Selhání a poškození elektronických a mechanických přístrojů Obtíže při procesu sušení stěn, vytváření plísní
Odvlhčovače pro průmyslové použití Odvlhčovače jsou zvláště vhodné svým robustním provedením pro skladové, garážové prostory a stavby. Vyznačují se snadnou manipulací a jsou vybaveny nádržkou na kondenzovanou vodu s možností jejího přímého odvodu do kanalizace. Integrovaný vlhkostat Dodávané s odvlhčovacím výkonem 28/32/80/190/230 L / den.
Čističky vzduchu - domácí a komerční použití Vnitřní klima v obytných místnostech, úřadech a společenských centrech je obvykle ovlivněna faktory jako znečištění vzduchu, zápachy, teplota vzduchu a vlhkost. Mají vliv nejen na prostředí, ve kterém žijeme, ale důsledky jejich působení jsou velmi nebezpečné a mohou mít trvalé následky. Vnitřní klima má hlavní podíl na zvýšeném výskytu chorob a podílí se i na rakovinných onemocněních. Tento neutěšený stav bezprostředního životního prostředí kolem nás se značně podceňuje. Přestože existuje řešení pro zkvalitnění a odstranění zmíněných negativních vlivů. Jsou to zařízení pro úpravu a péči o vzduch, mezi které patří i čističky vzduchu, odvlhčovače a klimatizace. Čistota vzduchu - Co dýchame ? Vzduch, který dýcháme, tvoří 21% kyslíku, 78% dusíku, 0,03% oxidu uhličitého a malé množství jiných plynů. Pokud je hladina kyslíku nižší než 12%, vzduch se stává pro člověka nedýchatelný. Může být znečištěný různými nečistotami - mechanickými, chemickými nebo biologickými. Větší část nečistot je neviditelná, ale o to nebezpečnější. Lidé je vdechují a neuvědomují si jejich škodlivost. Vdechovaný vzduch okysličuje krev a zmiňované nečistoty ho kontaminují. Odtud je už jen krok k různým onemocněním infekčního, karcinogenního či jiného charakteru. Známý je fakt, že i nekuřákům, kteří pobývají v zakouřeném prostředí, hrozí rakovina plic.
Mapa stránek Produkty Kontakty
vysokotlaká čerpadla fitinky a komponenty trysky vysokotlaké potrubí řídící moduly filtry vody
Kontaktní adresa IMTEC s.r.o. Orlí 26 602 00 Brno tel. +420 774 260 844 Česká republika Internetový obchod
1993 - 2024 © IMTEC s.r.o.
Vodní mlha 2024
Inštalační schémy
Klimatizace 2024
Odvlhčování a čištění vzduchu & Dehumidification and air purification